Czy zamienniki mogą uszkodzić drukarkę?

 

Bardzo często o to jak wpływają zamienniki tuszu na drukarkę jest pytany serwis drukarek. Łódź jest miastem, gdzie działa wiele takich serwisów i w wielu z nich można znaleźć różne odpowiedzi. Dobry zamiennik nie powinien uszkodzić drukarki, jednak nawet skylab-serwis nie da Ci gwarancji, że zamienniki do drukarek będą w 100% dobre. Nie da Ci takiej gwarancji żaden serwis drukarek. Łódź, Kraków, Szczecin – miejscowość tego nie zmieni.
Czy warto stosować zamienniki?
I tak i nie. Z jednej strony one oznaczają oszczędność, z drugiej strony:

  • Mogą spowodować uszkodzenie drukarki. Gdzieś czytałem o statystykach, że 1 na 7 zamienników powoduje uszkodzenie drukarki, jednak jak dla mnie informacja jest trochę wyssana z palca. Jednak konieczność odwiedzenia serwisu drukarek jest bardziej prawdopodobna.
  • Może spowodować złe działanie drukarki – sam się z tym spotykałem. Wiele osób wtedy szybko szuka gdzie jest najbliższy serwis drukarek. Łódź jest miastem, gdzie o niego łatwo, jednak w przypadku mniejszych miejscowości jest trudniej. Gdy używasz zamiennika i drukarka źle działa, to spróbuj użyć oryginalnego tuszu.

 

Serwis drukarek, Łódź pomoże naprawić drukarkę.

Serwis drukarek, Łódź.

 
Jednak czasem cena oryginalnych tuszy jest tak droga, że zamienniki wydają się jedyną rozsądną opcją. Być może będzie trzeba potem udać się do większego miasta jak np. Łódź by odwiedzić serwis drukarek, albo wymienić sprzęt na nowy. Jednak przy kilku miesiąca intensywnego użytkowania tańsze jest odwiedzenie serwisu drukarek niż użytkowanie oryginalnych tuszy. Tak wygląda niestety rzeczywistość.