Dlaczego warto dbać o żurawia słupowego?

 

Bardzo często z naszych domów wynosimy złe nawyki. Jednym z nich jest np. zbyt luźne podejście do sprzętu. W ten sposób nie szanujemy rzeczy, które posiadamy. Sam pamiętam jak w czasach szkolnych, niektóre osoby potrafiły rzucić telefonem o ścianę, lub podłogę. Natomiast jeżeli chodzi o żuraw słupowy, to brak dbania o to w jakim jest stanie może się źle skończyć.

Zanim jednak przejdziemy do odpowiedzi na tytułowe pytanie, muszę podkreślić że istotne jest również kupienie żurawia słupowego ze sprawdzonego źródła, np. panda.pl/realizacja/zuraw-slupowy-q5t , aby mieć pewność, że sprzęt jest dobry i wysoko jakościowy.

A gdy już kupisz sprzęt wysokiej jakości, to wtedy należy o niego dbać. Przede wszystkim dlatego, że odpowiednia konserwacja żurawia słupowego, pozytywnie wpłynie na długość jego działania. To prosta zasada, która mówi, że jeżeli bardziej dbamy o sprzęt to ten dłużej nam służy. Sprawdza się ona również w przypadku tych maszyn.

Żuraw słupowy przy budowie mostu na tle nieba

Żuraw słupowy przy budowie mostu

Konstrukcja żurawia słupowego na budowie

Konstrukcja żurawia słupowego

 

Poza tym żurawie słupowe, które znajdują się w dobrym stanie technicznym są mniej awaryjne. Dzięki temu bez przeszkód i trudności realizujesz wszystkie zlecenia. A jak wiadomo każdy dzień zwłoki może mieć poważne konsekwencje finansowe.

Po drugie pamiętaj, że żurawie słupowe, które mają udźwig powyżej 2000 kilogramów podlegają pod Urząd Dozoru Technicznego ( szczegółowy opis na http://www.udt.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=493:suwnice-wciagniki-wciagarki-zuraw-stacjonarny-nazwa-definicja-i-podleganie&catid=160&Itemid=555_ ) i jeżeli on podczas kontroli wykaże jakieś nieprawidłowości, że coś będzie nie tak, to wtedy takie niedopatrzenie może Cię sporo kosztować.

No i ostatni. Jednocześnie bardzo ważny argument – żuraw słupowy, który znajduje się w złym stanie technicznym stanowi zagrożenie dla twoich pracowników. Stanowi zagrożenie zarówno dla ich zdrowia, jak i nawet, w niektórych przypadkach dla ich życia.

Właśnie dlatego warto dbać o to by każdy żuraw słupowy, który posiadasz w firmie był w jak najlepszym stanie. Unikniesz w ten sposób problemów, oraz oszczędzisz pieniądze.