Wózki widłowe spalinowe – LPG czy diesel?

 

W odróżnieniu do wózków z napędem elektrycznym, przystosowanych do wykonywania precyzyjnych zadań, wśród sprzedawców internetowych ( www.lemarpol.eu ), wózki widłowe spalinowe są najczęściej oferowanym sprzętem związanym z transportem materiałów wewnątrz zakładów.

 

  • Wózki zasilane gazem LPG

Charakteryzują się niskim poziomem zużycia energii, co przekłada na roczny koszt utrzymania pojazdu. Wózki widłowe spalinowe z napędem na gaz mają bardzo łatwy w obsłudze system wymiany butli gazowej, dzięki czemu wykwalifikowany personel, może wymienić butlę samodzielnie. W przeciwieństwie do elektrycznych wózków widłowych, gdzie akumulator po rozładowaniu należy przez długi czas ładować, wymiana butli gzowej zajmuje chwilę i nasz wózek nie będzie stał bezczynnie. Doskonale sprawdzają się w zamkniętych pomieszczeniach, gdyż nie zanieczyszczają powietrza.

 

  • Spalinowe wózki widłowe z napędem na diesel

Są niezwykle wytrzymałe, sprawdzają się doskonale w przypadku wyjątkowo ciężkiego załadunku. Bardzo dobrze radzą sobie w trudnych warunkach, a rozruch silnika przy niskich temperaturach nie sprawia najmniejszego problemu. W odróżnieniu do wózków LPG są dość hałaśliwe. Są idealne do prac i transportu zewnętrznego, jednak nie nadają się do hal, czy magazynów, ze względu na wysoką emisję spalin.